Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor

Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor pälvis Eesti Kooriühingult tiitli Aasta koor 2010 ning Ingrid Kõrvits tiitli Aasta dirigent 2010. 3. veebruar 2011

Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor pälvis Eesti Kooriühingult tiitli Aasta koor 2010 ning Ingrid Kõrvits tiitli Aasta dirigent 2010. 
Artikkel Eesti Kooriühingu kodulehelt:

Koorimuusika aastapreemiad 2010 jagatud!
Laupäeval, 29. jaanuaril kuulutati Estonia kontserdisaalis Eesti Kooriühingu galakontserdil välja koori – ja puhkpillimuusika aastapreemiad.
 
Pole just sageli juhtunud, et aastapreemia saavad nii dirigent kui tema koor. Seekord aga tunnistati Aasta dirigendiks 2010 Tallinna Muusikakeskkooli õpetaja ja koorijuht Ingrid Kõrvits ning Aasta kooriks 2010 Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor. Sama kooslus (ehkki tollal kandis praegune noortekoor veel TMKK lastekoori nimetust) võitis 2005. aastal esimese ja seni ainsa Eesti koorina Euroopa Ringhäälingute Liidu koorikonkursi Grand Prix’. Kuid järgnevad aastad on nii kontserdi- kui ka konkursilavadel edu järjest juurde toonud – nii saadi ka 2010. aastal Grand Prix Pärnu Rahvusvahelisel Koorifestivalil ning esikoht ja parima dirigendi eripreemia rahvusvahelisel koorifestivalil „Heart of Europe“ Saksamaal.
 
Panuse eest kultuuriruumi sai Aasta koori tiitli Tartu Poistekoor (dirigendid Undel Kokk ja Annelii Traks), kes lisab Tartu kultuuriellu olulisi värve, esineb edukalt nii kontserdi- kui konkursilaval ja teeb kaasa Vanemuise muusikalides. Möödunud aastal esitasid poisid muusikat Bachist Sisaskini – seda nii Eestis kui raja taga.
 
Aasta dirigent-muusikaõpetaja tiitli sai Anne Pääsuke, kes juhatab Haapsalus DO-RE-MI laulustuudio koore ning õpetab Ridala Põhikoolis. Kindlasti on tema õpilased publikule tuttavad ka Laulukarussellilt ning ansamblite konkurssidelt.
 
Aasta orkestridirigendi tiitlit kannab instrumendiõpetaja ning Kose Kiriku Pasunakoori dirigent Kahro Kivilo, kes möödunud aastal juhatas ühendorkestreid nii Pühajärve Puhkpillipäeval kui Tartu vaimulikul laulupeol.
 
Kooriühingu koostööpreemia 2010 läks noorele solistile Heldur Harry Põldale, kes laulab Rahvusooper Estonia poistekooris, kuid esineb solistina nii suurvormides kui kontserdilavadel ning on juba mänginud ka ooperis.
 
Üksmeelepreemia 2010 vääriliseks tunnistati Ludmilla Dombrovska, kes on kauaaegse vokaalpedagoogi ning kooride hääleseadjana koorimuusika paremaks kõlamiseks palju ära teinud.
 
Viieteistkümnele tiitlile kandideeris 80 nominenti, kelle hulgast tegi valiku Kooriühingu muusikanõukogu. Hinnati  kooride, orkestrite ja dirigentide muusikalisi saavutusi, kontserttegevust, salvestusi, osalust konkurssidel ning panust ümbritsevasse kultuuriruumi.
 
Tiitlisaajatele väljapandud preemiad pole rahalised, vaid saaja muusikaliseks arendamiseks mõeldud. Nii saavad aasta koor ja orkester enda poolt valitud Eesti heliloojalt teose tellida, aasta dirigendid end erialaselt väljaspool Eestit täiendkoolitada, aasta toetajatele anti üle kutsed kõigile 2011. aasta suurematele koorisündmustele, aasta korraldajad sai kinkekaardi spaasse jne. Kolmes kategoorias anti tiitleid välja rohkem kui üks – nii on meil kaks aasta koori, aasta korraldajat ja aasta toetajat.
 
Aastapreemiate laureaadid on:
 
 • Aasta koor – Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor (dirigent Ingrid Kõrvits) ja Tartu Poistekoor (dirigendid Undel Kokk ja Annelii Traks) 
 • Aasta dirigent – Ingrid Kõrvits
 • Aasta dirigent-muusikaõpetaja – Anne Pääsuke
 • Aasta puhkpilliorkester – Eesti Noorte Puhkpilliorkester (dirigendid Aavo Ots, Jaan Ots ja Valdo Rüütelmaa)
 • Aasta orkestridirigent – Kahro Kivilo
 • Aasta noor dirigent – Janne Fridolin
 • Aasta kooriplaat – “Priiuse hommikul“. Konstantin Türnpu koorilaule.
 • Aasta toetajad – Põlvamaa Omavalitsuste Liit ja Nopri Talumeierei
 • Aasta korraldajad – Liidia Konsa (Tiigi Seltsimaja rahvakultuurispetsialist ning Tartu laulupidude korraldaja) ja Triinu Ojar (Uma Pido korraldaja)
 • Aasta tegu – Inglise eufooniumivirtuoosi Steven Meadi kontsert-koolitusprogramm Eestis  
 • Aasta üksmeelepreemia – Ludmilla Dombrovska-Keis
 • Aasta koostööpreemia – Heldur Harry Põlda
 
Aasta korraldajale ja aasta dirigendile andsid oma eripreemia ka Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus ja Eesti Koorijuhtide Liit, dirigent-muusikaõpetajale Haridus- ja Teadusministeerium. Kultuuriminister Laine Jänes andis üle tänukirjad konkurssidel edukalt osalenud kooride ja puhkpilliorkestrite dirigentidele.

Email again:

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: