Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor

TMKK noortekoor Küprosel päikese kaldenurka mõõtmas 22. oktoober 2011

TMKK noortekoor Küprosel päikese kaldenurka mõõtmas

20.–26. september, 2011 AD 

Lennart Meri kirjutab essees „Hõbevalge“, et inimesed kasutavad liiga harva aega selleks, et mõtiskleda, mida võlgneme päikese kaldenurgale: „Poleks kaldenurka, poleks ärkamist. Äravahetamiseni sarnased päevad mööduksid ühtlasel sammul ja kaoksid silmist. Iga päev, iga aastaaeg, iga aasta oleks eelmise päeva, aasta või aastatuhande jäljend.“ 

Tallinna Muusikakeskkooli (TMKK) noortekoor käis Küprosel festivalil Choral Crossroads 2011, kuhu olid kutsutud koorid Jordaaniast, Liibanonist, Serbiast, Kreekast, Egiptusest, Ungarist, Eestist ja Küproselt. Sündmus kestis neli päeva ja pakkus mitmesugusel tasemel etteastete kõrval tublisti mõtteainet: kas sillad, mida festival erinevate kultuuride vahele püüdis luua, ka tekkisid ning kui kandvad on nende talad. 

Eestit esindav TMKK noortekoor astus üles festivali põhiprogrammis, esitades Cyrillus Kreegi, Veljo Tormise, Jaakko Mäntyjärvi, Jonathan Dove’i ja Anna-Mari Kähärä loomingut, ning festivali lõppkontserdil, mille muutis erakordseks toimumiskoht – kunagine Apollo ja Aphrodite kultuse keskpunkt Kourioni amfiteater. 

Eestlased võeti soojalt vastu, ühtviisi avaldas muljet nii nende musikaalne sõnum kui ka põhjamaalase hele olek. Dirigent Ingrid Kõrvits tegi festivali õpitubade raames ülevaate eesti koorimuusika traditsioonist, kooriliikmed võtsid aktiivselt osa teiste maade muusikat tutvustavatest õpitubadest. 

Euroopa, Aafrika ja Lähis-Ida piirimail on päikese kaldenurk muidugi hoopis teine kui Eestis, aga tema liikumise suund on ikka idast läände ja ta paistab kõikide kultuuride peale. TMKK noortekoor tänab kõiki jõude, kes andsid võimaluse muuta festivalil veedetud aja kordumatuks – nii et iga nädal ei oleks äravahetamiseni sarnane eelmisega. 

Tiina Talts, TMKK õpetaja

Email again:

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: