Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor

                                                 foto Kaupo Kikkas


Dirigent Ingrid Kõrvits

Ingrid Kõrvits (1968) lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli 1986. aastal koorijuhtimise erialal (õp Eda Kõrgemägi) ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) 1992. aastal samal erialal (õp Merike Toro ja Elo Üleoja). Aastatel 1987-2011 töötas ta lastekoori Ellerhein dirigendina, 2011. a märtsist alustas tööd tütarlastekoori Ellerhein dirigendina ning alates 2012. aastast on ta kooristuudio Ellerhein peadirigent. Alates 1992. aastast töötab ta ka Tallinna Muusikakeskkoolis, kus ta on lastekoori ja noortekoori dirigent, koorijuhtimise eriala õpetaja ning koorijuhtimise ja vokaaliosakonna juhataja

Ingrid Kõrvits on olnud laulupidude üldjuht alates 2002. aastast, 2007. aasta X noorte laulupeol "Ilmapuu lävel" oli ta ka lastekooride liigijuht. 2009. aastal osales ta žürii töös Euroradio rahvusvahelisel koorikonkursil Let the Peoples Sing 2009 Oslos ning 2015. aastal rahvusvahelisel Seghizzi koorikonkursil Itaalias, Gorizias. 2011. ja 2013. aastal viis ta rahvusvahelisel koorifestivalil Choral Crossroads Küprosel Limassolis läbi õpitoa eesti koorimuusikast. Aastal 2014 esines ta koos Mall Neyga ettekandega Kodaly meetodi kasutamisest Eestis rahvusvahelisel ISSME sümpoosionil Ungaris Budapestis ning 2015. aasta novembris ettekandega "Relatiivse noodilugemismeetodi JO-LE-MI kasutamisest töös kooriga" koorimuusika konverentsil Tartus.

Oma kooridega on Ingrid Kõrvits saavutanud arvukalt auhinnalisi kohti ning dirigendipreemiaid rahvusvahelistel koorikonkurssidel. Panuse eest Eesti lastekooride arengusse ning grand prix’ võidu eest Tallinna Muusikakeskkooli lastekooriga Euroraadio koorikonkursil “Let the Peoples Sing” pälvis Ingrid Kõrvits 2005. aasta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali ning tulemusliku töö eest koorijuhina 2010. aasta Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia.        

                 

                                               foto Siim Valdmets


Koormeister ja hääleseadja Jaanika Kuusik

Jaanika Kuusik (1986) on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli dirigeerimise (õp Anneli Mäeots) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koolimuusika eriala (õppinud dirigeerimist prof Ants Sootsi juhendamisel). 2010. aastal asus ta muusikaakadeemia kooridirigeerimise magistriõppesse (prof Tõnu Kaljuste). Täiendavalt on Jaanika Kuusik osalenud Risto Joosti meistrikursusel.

Hooajal 2008/09 oli Jaanika Kuusik Tallinna Tehnikaülikooli kammerkoori koormeister. Hetkel on ta Tallinna Rotary Klubi segakoori ja Rahvusooper Estonia poistekoori õppekoori dirigent. Samuti töötab ta Tallinna Muusikakeskkooli laste- ja noortekoori koormeistri ja hääleseadjana, millele 2010. aasta septembrist lisandus töö mudilaskoori dirigendi ja laulueriala õpetajana. 
 
Alates 2007. aasta sügisest laulab Jaanika Kuusik kammerkooris Voces Musicales, kus ta on saanud oma oskusi rakendada koorilaulja ja solistina, 2009. aasta oktoobrist ka koormeistrina. Esimese suurema projektina valmistas ta ette festivali NYYD’09 ja Von Krahli Teatri ühistööna valminud Märt-Matis Lille ooperi „Indiate uurimine“.

2009. aasta  kevadel oli Jaanika Kuusiku soolodebüüt Arvo Pärdi teoses „Passio“ (dir Risto Joost), samuti kuulub tema repertuaari Saint-Saënsi „Jõuluoratoorium“, Charpentier' „Te Deum“ ja „Jõulumissa“, Pärdi „Te Deum“. Kuusik esines solistina 2009. aasta üldlaulupeol, meeldiv koostöö on olnud ka ansamliga Vox Clamantis. 


Klaverisaatja Katrin Peitre

Katrin Peitre (1964) lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli 1982. aastal ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) 1987. aastal klaveri erialal (dots. Toivo Nahkur). Aastast 1986 töötab ta Tallinna Muusikakeskkooli klaveriõpetaja ning kontsertmeistrina. 2002-2008 oli Katrin Peitre operetitrupi „Operetta Scretta“ klaverisaatja, 2001-2008 projektorkestri XXI Sajandi Orkester mänedžer ja klahvpillimängija. Samuti on ta olnud tegev muusikaliteatri etenduste Porter „Nii on meil moes“, Gershwin „Hull sinu järele“, Yeston „Fantoom“, Vinter-Raudmäe „Pipi“ muusikaõpetajana.